KAİM VAKFI 2021 BURS ORGANİZASYONU

KAİM VAKFI 2021-2022 EĞİTİM VE ÖĞRETİM DÖNEMİ İÇİN BURS ORGANİZASYONUNU GERÇEKLEŞTİRDİ

Kadıköy İmam Hatipliler Vakfı, lisans, yüksek lisans, doktora öğrencilerine burs vermek amacıyla, 1 Ekim 2021 Cuma akşamı, Üsküdar Belediye Başkanı Sayın Hilmi Türkmen’in misafirliğinde VALİDE SULTAN gemisinde BURS ORGANİZASYONUNU gerçekleştirdi.

İş insanları, sanayiciler, akademisyenler, okul idarecileri, hocalarımız, mezunlarımız, mensuplarımız ve hayırsever bağışçılarımız geceye iştirak ettiler.

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Fatih DÖNMEZ, Kaim Vakfı mütevelli heyeti başkanı Prof. Dr. İhsan Karaman, Kaim Vakfı kurucu mütevellisi ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kerimeleri Dr. Esra Albayrak,

T. C. Eski Başbakanlarından Binali Yıldırım’ın kızı Büşra Bahar Yıldırım Köylübay, Kaim Vakfı Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Tuğba Işık Ercan, Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Kömekçi, Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Vefa Yunus Taylan,okulumuzun müdürü sayın Burhan Öztürk davetliler arasındaydı.

Sunuculuğunu 2018 mezunlarımızdan Furkan Yıldızlı’nın yaptığı geceye, 1999 mezunlarımızdan Mustafa Aksoy’un Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlandı. Ardından Kaim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hasan Ekmen söz aldı ve davetlilere vakfımızca yapılan ve yapılacak olan projeler hakkında bilgiler verdi. “ Beden almakla ruh vermekle doyar, bugün ruhları doyurmaya geldik “ diyerek bağışçılarımızdan öğrencilerimiz için destek talep etti.


Pandemi kurallarına son derece titizlikle uyulduğu programda Kaim Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Prof Dr İhsan Karaman’ın selamlama konuşmalarını müteakiben T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve aynı zamanda Kadıköy İmam Hatip Lisesi mezunu Sayın Fatih Dönmez misafirlerimize hitap etti.

Bakanımız konuşmalarında, insana, öğrenciye, eğitime yapılan yardımların, geleceği inşa etmek anlamında çok kıymetli olduğunu beyan etti.

Yeni YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’a hayırlı olsun ziyaretlerinde gündeme gelen bir bahisle dünyaca ünlü Harvard Üniversitesi’nin ekonomik büyüklüğünü öğrencilerinden daha çok bağışlarla sağladığına vurgu yaptı. Ülkemizde de isimleri duyulan bir çok eğitim kurumunun mezun ve mensuplarının desteklerine ihtiyaç duyduğunu bir kez daha belirtti.

Bakan beyin konuşmasının ardından Kadıköy AİHL Robotik takımından Teknofest Liseler arası İHA yarışmalarında Döner Kanat kategorisinde Türkiye birincisi olan öğrencilerimiz Alperen Özalp, Muhammed Emre Kocaman, Halil İbrahim Aygün ve Yusuf Erkoç, danışman öğretmenimiz Zafer Karagöz; 17 Eylül 2021 tarihinde İstanbul'da gerçekleştirilen 6. Dünya Tekvando Başkanlık Kupasında Türkiye Milli Tekvando Takımı sporcusu öğrencimiz Dünya Şampiyonu Ömer Faruk Dayıoğlu ve Hocası Muhammet Reşit Yüce,okulumuzun müdürü sayın Burhan Öztürk sahneye davet edildi.

Kaim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Ekmen, aldıkları yönetim kurulu kararıyla bu başarılı öğrencilerimize okul ve lisans dönemlerinde Kaim Vakfı Bursu hediye ettiler.

Sevinç Dershaneleri sahibi kıymetli mensubumuz,Ragıp Çizmecioğlu bu başarılı öğrencilerimize ücretsiz 1 yıllık üniversiteye hazırlık kursu hediyelerini takdim etti.

Programın son bölümüne Zoom üzerinden katılan mezunumuz ve mütevellimiz Dr Esra Albayrak konuşmasında vakfın çalışmalarının hayra, iyiliğe ve güzeliklere öncü olması temennisinde bulundu. Kendisi ve kızkardeşi Sümeyye Erdoğan Bayraktar adına yüklü bir bağışta bulunarak burs toplama gecesinin başlangıcını yaptı. Salondaki herkesin son derece coşkulu ve heyecanlı, imrenilecek bir hayırda yarışı gerçekleştirdiğine bir kez daha şahit olduğumuz gecede büyük miktarda burs sözleri alındı.

Geçen senelerde de olduğu gibi yine bu sene 78 burs sözü ile Nas Grup İnş.Ltd.Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Ali Ilgın en çok bağış yapanlar sıralamasında önde geldi.


Kaim Vakfı olarak, 2021-2022 eğitim ve öğretim döneminde vermeyi planladığımız burslar için kaynak oluşturmak amacıyla düzenlediğimiz bu özel geceye katılan ve destek veren tüm mezun ve mensuplarımıza teşekkür eder, geleceğin teminatı gençlerimizin elinden tutmak ve onlara rehber olmak amacıyla yürüdüğümüz bu yolda yalnız olmadığımızı görmek bizleri daha da cesaretlendirmiştir.