KAİM VAKFI 2020 BURS ORGANİZASYONU

KAİM VAKFI 2020 BURS ORGANİZASYONUNU GERÇEKLEŞTİRDİ

Kadıköy İmam Hatipliler Vakfı, lisans, yüksek lisans, doktora öğrencilerine burs vermek için mezun ve mensuplarımızın davetli olduğu BURS ORGANİZASYONU düzenledi. İş dünyası, sanayiciler, akademisyenler ve diğer meslek grupları temsilcilerinin katıldığı programda misafirleri, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen Beyefendi, Valide Sultan Gemisi’nde ağarladı. Geceye, kurucu üyemiz ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kerimeleri Sümeyye Erdoğan Bayraktar, Kaim Vakfı Mütevelli Heyet Başkan Yardımcıları Tuğba Işık Ercan ve Veysel Ekmen, digital platform üzerinden katılım sağlayan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Fatih DÖNMEZ, okul müdürlerimiz, hocalarımız, mütevelli heyet üyeleri, yönetim kurulu üyeleri, mezunlarımız mensuplarımız ve hayırsever iş insanları katıldı.

Kaim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hasan Ekmen’ın sağlık nedeniyle katılamadığı programa Başkan Yardımcısı Faruk Algın ev sahipliği yaptı. Sunuculuğunu 2018 mezunlarımızdan Furkan Yıldızlı’nın yaptığı geceye, 1985 mezunlarımızdan Hasan Mumcu’nun Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlandı.

Ardından Kaim Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Algın söz aldı ve davetlilere vakfımız hakkında yapılan ve yapılacak olan projeler hakkında bilgiler verdi. “ Burs bir yardım değildir, bir yatırımdır “ sloganıyla misafirlerimizden destek talep etti.

Faruk Algın’ın sunumu sonrasında Sayın Tuğba Işık Ercan ve Ahmet Sani Gezici Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdiresi Sayın Prof.Dr. Ayşen Gürcan konuşmalarıyla burs organizasyounun hayırlara vesile olmasını dilediler. Sümeyye Erdoğan Bayraktar ise konuşmasında azmin, çalışmanın, inanmanın ve duanın başarının anahtarı olduğundan bahsetti.

Müteakiben Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve aynı zamanda Kadıköy İmam Hatip mezunu Sayın Fatih Dönmez Beyefendi digital platform üzerinden bağlanarak misafirlerimize hitap etti.. Bakanımız konuşmalarında, insana, öğrenciye, eğitime yapılan yardımların geleceği inşa etmek anlamında çok kıymetli olduğunu beyan etti. Vakfın çalışmalarının hayra vesile olmasını temenni etti.

Programın son bölümünde, kıymetli bağışçılar son derece coşkulu ve heyecanlı, imrenilecek bir hayırda yarış gerçekleştirdiler.

Kaim Vakfı olarak, 2020 / 2021 eğitim ve öğretim döneminde vermeyi planladığımız burslar için kaynak oluşturmak amacıyla düzenlediğimiz bu özel geceye katılan ve destek veren tüm mezun ve mensuplarımıza teşekkür eder, geleceğin teminatı gençlerimizin elinden tutmak ve onlara rehber olmak amacıyla yürüdüğümüz bu yolda yalnız olmadığımızı görmek bizleri daha da cesaretlendirmiştir.

Tüm hayırsever ve destekçilerimize teşekkür ederiz.