BASIN DUYURUSU

Erol Mütercimler’i Kınıyor ve Suç Duyurusunda Bulunuyoruz

7 Eylül 2020 tarihinde Global Tv kanalında düzenlenen bir programda İmam Hatipliler için ağıza alınmayacak, sapıkça ve nefret söylemleri sebebiyle Erol Mütercimler’i kınıyor ve hakkında suç duyurusunda bulunacağımızı tüm kamuoyuna ilan ediyoruz.

Ülkemizin gözbebeği bir kurumu olan İmam Hatip Liselerinden mezun olanların, son günlerde tartışma konusu olan sahte şeyh ve sahte tarikatların içinde gerçekleşen dini, İslami, ahlaki, insani olmayan hal ve davranışları ile bağdaştırılması, insaflı her bir insanı derinden üzmüş ve Erol Mütercimler’in dilinde bir hezeyana dönüşmüştür.

Devletimiz, sahte din tüccarlarına yol vermemek adına İmam Hatip Liselerini kurmuş ve bu müesseslerden ülkemize sayısız faydası bulunan birçok siyasetçi, iş insanı, bilim insanı yetişmişken, toplumda cereyan eden bir takım ahlaksızca, alçakça, rezilce halleri, Erol Mütercimler’in İmam Hatip camiasını diline dolayarak sanki bu hallerin menşei gibi göstermek istemesi ve aslı astarı olmayan bir şekilde kin ve nefretini kusarcasına dile getirmesi, kendisinin aydın ve elit geçindiği bir yerde ne kadar da cehalet içerisinde olduğunun, toplumu tanımadığının, İmam Hatiplilerden ise bihaber olduğunun tam bir ispatıdır. Eğer doğru, güzel ve iyi bildiği halde, iftirada bulunacak kadar alçalmışsa, toplumu galeyana getirmek için içindekileri kusması, seviyesizliğinin bir göstergesidir.

İmam Hatip okullarına yönelik yapılan bu haksız ithamları ve çirkin iftiraları şiddetle kınıyoruz.

Milletin gönlünde silinmez bir iz bırakan bu güzide kurumlarımız için mesnetsiz iddialarda bulunan şahıs veya şahıslar şunu bilmelidirler ki, İmam Hatip nesli tertemiz, ahlaklı, örnek ve önder bir nesil olarak toplumda iyilik ve güzelliklerin daima öncüsü, lideri olacaktır.

Asıl hedeflerinin İmam Hatip okulları üzerinden İslami değerler ve kurumlar olduğunu gizlemek isteyenlerin bu emellerine asla müsade etmeyecek, her platformda İmam Hatipli şuuruyla izzetli, asil duruşumuzu gösterecek ve tüm hukuk yollarıyla haklarımızı arayacağız.

Şiddetle lanetliyor ve kınıyoruz.