KAİM VAKFI 2022/2023 BURS ORGANİZASYONU

Kadıköy İmam Hatipliler Vakfı,lise,lisans,yüksek lisans,doktora öğrencilerine burs vermek amacıyla,18 Kasım 2022 Cuma akşamı,Üsküdar Belediye Başkanı Sayın Hilmi Türkmen’in ev sahipliğinde,VALİDE SULTAN gemisinde BURS ORGANİZASYONUNU gerçekleştirdi.

İş insanları,sanayiciler,akademisyenler,okul idarecileri,hocalarımız,mezunlarımız,mensuplarımız ve hayırsever bağışçılarımız geceye iştirak ettiler.

2018 mezunlarımızdan Furkan Yıldızlı’nın sunuculuğunu yaptığı geceye, mezunlarımızdan Mimar Sinan Camii İmam Hatibi Fatih Akman’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlandı.Ardından Kaim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hasan Ekmen söz aldı ve davetlilere vakfımızca yapılan ve yapılacak olan projeler hakkında bilgiler verdi.

Başkanımızın konuşması sonrasında okulumuzun yeni müdürü Nazmi Yıldırım bir selamlama konuşması yaptı.

Akabinde,Kaim Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr.İhsan Karaman’ın protokol konuşmalarını müteakiben T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve aynı zamanda Kadıköy İmam Hatip Lisesi mezunu Sayın Fatih Dönmez video konferans yoluyla misafirlerimize hitap etti.

Bakanımız konuşmalarında,insana,öğrenciye,eğitime yapılan yardımların,geleceği inşa etmek anlamında çok kıymetli olduğunu beyan etti.

Öğrencilik yıllarında eğitim desteklerinden yararlananların, sırası geldiğinde, eğitimi, öğrenciyi okulu desteklemelerinin önemli bir duyarlılık olduğundan bahsetti.

Bakan beyin konuşmasının ardından 4.sünü gerçekleştirdiğimiz organizasyonumuzda 50 ve üzeri burs veren Nas Grup Başkanı Seyit Ali İlgin adına yönetim kurulu üyesi Ruşen Tüysüz,Nuh Çimento CEO'su Kâmil Gökhan Bozkurt ve Dr. Esra Albayrak adına Kübra Filikci’ye plaketleri takdim edildi.

TEI yönetim kurulu başkanı Prof. Dr. Mahmut Faruk Akşit de plaket sunumundan sonra katılanlara hitap etti.

Ardından burs toplama sürecine geçildi. Hayırda yarışın gerçekleştiği gecemizde yüklü miktarda burs sözleri alındı.

Geçen senelerde olduğu gibi yine bu sene de Nas Grup İnş. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Ali İlgin ve Nuh Çimento CEO'su Kâmil Gökhan Bozkurt ön saflarda yer aldılar.

Kaim Vakfı olarak,2022-2023 eğitim ve öğretim döneminde vermeyi planladığımız burslar için kaynak oluşturmak amacıyla düzenlediğimiz bu özel geceye katılan ve destek veren tüm mezun ve mensuplarımıza teşekkür eder,geleceğin teminatı gençlerimizin elinden tutmak ve onlara rehber olmak amacıyla yürüdüğümüz bu yolda yalnız olmadığımızı görmek bizleri daha da cesaretlendirmiştir.

Tüm hayırsever ve destekçilerimize teşekkür ederiz.