KAİM VAKFI BASIN AÇIKLAMASI

KAİM Vakfı Basın Açıklaması

Vakfımızın kurucu mütevellisi Esra ALBAYRAK Hanımefendiye, değerli Eşi,Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanı Berat ALBAYRAK Beyefendiye ve dünyaya gözlerini yeni açmış yavruları Hamza Salih’e yapılan hakaret, küfür ve ahlaksızca yakıştırmaları şiddetle ve nefretle kınıyoruz.

Bir annenin çocuğunu dünyaya getirirken yaşadığı duyguları hiçe saymayı, bir kadının onurunu ayaklar altına almayı, bir insanın izzetine, şahsına, namusuna, ailesine dil uzatmayı marifet sayanların hukuk karşısında en ağır cezayı almalarını bekliyoruz.

Kadıköy İmam Hatipli olmanın verdiği şuurla, zorlu mücadeleli yılları sabırla geride bırakarak, yurt dışında eğitimini sürdürmüş, sosyoloji bölümünde doktora yapmış sayın Esra ALBAYRAK, dört çocuk annesi olmasının yanı sıra sosyal sorumluluk içinde ülkesine, milletine, insanlığa hizmet etmeyi gaye edinmiş, bu yolda büyük fedakarlıklar göstermiş, değerli bir vatan evladıdır.

Bir kadın olarak sadece Esra ALBAYRAK değil tüm kadınlar hor görülmüş ve aşağılanmıştır.

Bir anne olarak sadece Esra ALBAYRAK değil tüm annelere hakaret ve iftiralar serdedilmiştir.

Bir insan olarak sadece Esra ALBAYRAK değil, tüm insaf ve izan sahibi insanlar dışlanmıştır.

Sosyal medya maalesef bir kısım art niyetli ve terbiyeden yoksun kişilerin fütursuzca cirit attığı başörtüsüne, inanca ve bizi biz yapan değerlere meydan okuma arenası haline getirilmiştir.

Arsızca, aklına geldiği her şekliyle, ahlaksızca sözü söyleyip, iş zora girince de sıvışıp kaçanların, sahte hesapların ardına saklanacak yüreksizlerin meydanı onlara bir gün dar gelecektir.

Gün gelir Hamza Salih’ler, bu çapsız, hadsiz, terbiyesiz, korkak zelil güruha insan olmanın değerini, özgür düşünce ile hakareti ayırt etmeyi, ahlak ve fazileti yeniden öğretirler.

Esra Hanım’a ve değerli ailesine yapılanları tekrar nefretle kınıyor ve sorumluların hukuk karşısında cezasız kalmamasını diliyoruz.

Kamuoyuna Saygılarımızla.

KADIKÖY İMAM HATİPLİLER VAKFI